Program „Owoce w szkole”, polega na dostarczaniu owoców i warzyw dzieciom w placówkach edukacyjnych i jest częścią inicjatywy zaproponowanej przez Unię Europejską.

Celem programu „Owoce w szkole” jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Konsekwencją podniesienia świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia będzie ograniczenie występowania wśród dzieci nadwagi i innych chorób cywilizacyjnych, spowodowanych zbyt małym spożyciem owoców i warzyw.

Owoce i warzywa dostarczane uczniom w ramach programu będą spełniać wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych. Dostarczane owoce i warzywa będą gotowe do bezpośredniego spożycia -  czyste, wystarczająco rozwinięte i odpowiednio dojrzałe, zdrowe.

Program "Owoce w szkole" został w tym roku szkolnym już zakończony. Uczniowie podczas uroczystości Dnia Dziecka prezentowali wierszyki i rymowanki na temat owoców i warzyw oraz przygotowali plakaty promujące zdrową żywność.

Owoce i warzywa

Jedz owoce i warzywa,

Wtedy nikt cię nie wykiwa!

Będziesz sprytny, silny, zdrowy,

To tryb życia jest twój nowy!

Czekoladki w szafkę wkładaj,

A owoce śmiało zjadaj.

Jedz jabłuszka i soczyste gruszki,

Na wszystko co zdrowe bądź łakomczuszkiem.

Chrup marchewkę jak zajączek,

Kiedy wpadnie ci do rączek.

I kapustę, i brokuły

To urosną Ci muskuły.

Czarne porzeczki, czerwone maliny,

W owocach tych kryją się witaminy.

Z rymowanki morał taki,

By odwiedzać warzywniaki!