Pasowanie na Przedszkolaka to ważna uroczystość przedszkolna dla naszych pociech. W Punkcie Przedszkolnym w Czółnach odbyła się ona w listopadzie, a w Mariance 12 grudnia.  Ślubowanie było pierwszą w tym roku szkolnym otwartą imprezą, w której mogli uczestniczyć rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście.

Uroczystości rozpoczęły się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez Panie Dyrektorki. Następnie z wielkim zaangażowaniem maluszki przedstawiły program artystyczny. Zanim przystąpiono do ceremonii pasowania, przedszkolaki przekonały wszystkich zaproszonych gości, o tym, że zasługują na miano PRZEDSZKOLAKA. Pięknie zaprezentowały się poprzez recytację i śpiew. Panie Dyrektorki poszczególnych szkół wielkim ołówkiem dokonały pasowania każdego Maluszka na prawowitego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

Po zakończeniu części oficjalnej zarówno dzieci jak i zaproszeni goście zostali ugoszczeni kanapkami i słodkościami. Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości, ten dzień na długo utkwi w ich pamięci.

Przedszkolakom życzę, aby nowy rozdział w ich życiu, przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawe doświadczenia. Życzę Im, aby po wielu latach mogli stwierdzić, że to co potrzebowali wiedzieć o życiu, nauczyli się tu, w przedszkolu, że mądrość nie znajdowała się na szczycie gór, czy tylko w szkołach, na uniwersytetach, ale tu, u podnóża zjeżdżalni, w piaskownicy.

Punkty przedszkolne są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynator  Projektu – Zofia Stec