Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich ludzi a zwłaszcza dla dzieci szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak ekscytujący i absorbujący jest okres przedświąteczny, w którym planujemy, robimy zakupy, sprzątamy, dekorujemy.

W szkole tak jak w każdej rodzinie dzieci przygotowują się do świąt. Aby i w tym roku mogły cieszyć się i przeżywać tę świąteczną atmosferę w szkole, Pani Zofia Stec i pani Agnieszka Rozwałka opracowały projekt edukacyjny „Święta Bożego Narodzenia w moim regionie i w Anglii", włączając wszystkie dzieci w realizację tego przedsięwzięcia.

Projekt miał na celu wprowadzenie uczniów w świat tradycji i obrzędów Świąt Bożego Narodzenia, przygotowanie do dorosłego życia w rodzinie i społeczności lokalnej.

W realizację tego projektu włączyli się wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Uczniowie pod okiem nauczycieli: